راهنمای خرید رنگ مو

دسته بندی : لوازم آرایش

مقدمه

 امروزه تغیر رنگ مو با اهداف مختلف صورت‌ می گیرد. برخی از افراد صرفا به جهت زیبایی یا تجربه‌ رنگ های مختلف بر روی مو هایشان از رنگ کردن مو استفاده می کنند.

 برخی دیگر از افراد نیز از سفید یا خاکستری شدن مو های خود فراری هستند و به همین دلیل ترجیح می دهند مو های خود را رنگ کنند.

 پس فهمیدیم که رنگ مو یکی از ابزار های پر کاربرد و پر مصرف در میان اقشار مختلف جامعه می باشد. به همین دلیل برند های بسیار زیادی وجود دارند که دست به تولید انواع رنگ مو ها در کیفیت ها و کمیت ها مختلف زده اند.

 حال مجموعه ژی بیوتی تصمیم گرفته است تا راهنمای کاملی از خرید رنگ مو ارائه دهد تا شما بر اساس آن بتوانید رنگ مویی متناسب با خود خریداری کنید. پس تا انتهای این مطلب با مجموعه ژی بیوتی همراه باشید.

نکات طلایی خرید رنگ مو

 باید بدانید که انتخاب رنگ مو خود نیازمند افراد با سلیقه و هنرمند می باشد. بنابراین انتخاب رنگ مو یکی از سخت‌ ترین‌ پروژه های انتخاب مخصوصا برای بانوان می باشد. قبل از خرید رنگ مو بسیار مهم است که مواردی چون، رنگ پوست، سلامت، سن و... در نظر بگیرید. بر این اساس نکات طلایی که شما می توانید بر اساس آن ها مناسب ترین رنگ‌ مو را برای خود انتخاب کنید را ارائه کرده ایم.

 • اولین مورد بررسی تناژ رنگی پوست می باشد. یعنی چه؟ یعنی رنگ پوست و تناسب آن با رنگ مو می تواند زیبایی و جوانی چند برابری را برای شما به ارمغان بیاورد. و در صورتی که رنگ موی شما با رنگ پوست شما هم خوانی و تناسب لازم را نداشته باشد بی شک چهره شما بسیار غیر طبیعی خواهد شد. از مهم ترین‌ عوامل تاثیر گذار در انتخاب رنگ مو، رنگ پوست است. بر این اساس رنگ‌ مو به طور کلی به‌ سه دسته سرد، گرم و طبیعی یا خنثی دسته بندی می شود. که در ادامه آن ها را برایتان شرح خواهیم داد.

 الف - رنگ پوست گرم، برای اینکه بتوانید به راحتی تناژ رنگی پوست‌ خود را تشخیص دهید بزارید برایتان مثالی بزنم، اگر‌ شما زمانی که در معرض آفتاب قرار می گیرید، به سرعت پوست شما برنزه می شود، یعنی پوست شما گرم است. با این وجود شما می توانید از رنگ هایی چون، قهوه ای، شابلوطی، قهوه ای طلایی و هایلایت های قرمز استفاده کنید.

 از دیگر راه های یافت تناژ رنگی پوست گرم، چشم ها و رگ ها می باشند. افرادی که رگ های آن ها سبز بوده و دارای چشم های با رنگ هایی چون ( سیاه، فندوقی و قهوه ای) می باشند، اکثریت دارای تناژ رنگ پوستی گرم هستند.

 ب - رنگ پوست سرد، افرادی که دارای پوست های سفید و درخشنده هستند در زمره تناژ رنگی‌ سرد قرار می‌ گیرند، پوست‌ این افراد به گونه ای است که اگر در معرض آفتاب قرار بگیرد به سرعت دچار آفتاب سوختگی می شود. معمولا کسانی که دارای چشم های روشن بوده و همچنین رگ های آنان ته رنگ آبی دارد در زمره کسانی قرار می گیرند که تناژ رنگی پوست آن ها سرد می باشد و می‌ توانند برای مو های خود از رنگ هایی روشنی چون، آبی، قرمز و بنفش بهره ببرند.

 ج - رنگ‌ پوست طبیعی یا خنثی، شاید این گروه از افراد را بتوان در زمره خوش شانس ترین افراد از لحاظ تناژ رنگ پوستی قرار داد. چرا که این افراد می‌ توانند از هر مدل رنگی که دوست دارند به‌ راحتی استفاده کنند.

 • دومین موردی که باید مورد توجه قرار بگیرد، رنگ چشم ها می باشد. و بین اقایان و بانوان هیچ تفاوتی وجود ندارد. برای آن که بتوانید راحت انتخاب کنید باید بدانید چشمان روشن مانند، سبز و آبی متناسب با رنگ هایی چون قرمز، قهوه ای و بلوند می باشد. و برای چشمان تیره متعاقبا رنگ های متضاد رنگ های گفته شده مناسب هستند.
 • ضخامت مو عاملی مهم و تاثیر گذار در انتخاب رنگ مناسب و همچنین اکسیدان مناسب می باشد. بنابر این باید با توجه به ضخامت نوع موی خود نسبت به خرید رنگ مو اقدام کنید اگر موی ضخیم دارید مطمئنا برای اینکه رنگ دانه به خوبی نفوذ کنند می بایست از رنگ ها قوی تر استفاده کرد و همچنین بالعکس.
 • عامل بعدی، سن و سلامت مو ها می باشد. مطمئنا دیده اید که اگر فرد سن بالایی از رنگ های روشن استفاده کند، بقیه می گویند که سلیقه در انتخاب رنگ نداشته است. ولی دلیلی که ممکن است شما رنگ را مناسب او ندانید این است که رنگ ها روشن باعث می شود تا چین و چروک های صورت به صورت واضح تری نمایان شوند. بنابراین هر چه سن بالاتر رود، مو ها نیز در مقابلش ضعیف تر می شود بنابراین می بایست شما از رنگ های تیره و ملایم استفاده کنید. همچنین اگر مو های شما دچار ضعف هستند بهتر است بدانید رنگ کردن مو ها ممکن است مقدار بیشتر طول بکشد زیرا مو ها حساس هستند.
 • عامل مهم و تاثیر گذار دیگر میزان حساسیت پذیری پوست شما می باشد. اگر شما پوستی حساس دارید بهتر است از رنگ هایی استفاده کنید که فاقد ppd باشد. این ماده حساسیت زا بوده و در صورتی که در رنگ مو ها موجود باشد بر روی جعبه آن ها ذکر می گردد.
 • محیط کار نیز بسیار مهم است که شما باید به آن توجه داشته باشید، زیرا رنگ مو ها باعث جلب توجه می شود. بنابراین محیط کاری و‌ اجتماعی را نیز مد نظر قرار دهید.

انواع رنگ مو

 امروزه رنگ های متنوع و زیادی در بازار عرضه می شود که اگر بخواهید به صورت فله ای با آن ها آشنا شوید بی شک سر در گم می شوید.

 برای اینکه‌ راحت بتوانید انواع رنگ مو را بشناسید بهتر است ابتدا، به تقسیم بندی زیر توجه داشته باشید.

 1. رنگ موی موقت
 2. رنگ موی تدریجی
 3. رنگ موی شبه دائمی
 4. رنگ موی نیمه دائمی
 5. رنگ موی دائمی

 حال بیاید با همدیگر انواع رنگ مو ها را بررسی کنیم.

 رنگ موی موقت؛ همان طور که از نامش پیدا است موقتی بوده و مدت زمان اندکی مهمان موی های ما است، این مدل دارای رنگدانه های بزرگی بوده به‌ همین دلیل قدرت نفوذ پذیری زیادی بر روی مو ها ندارد و معمولا بعد از شتشویی چهار-پنج باره کاملا از روی مو حذف می شود.

 رنگ موی تدریجی؛ این مدل از رنگ مو ها به صورت محلولی از فلزات می باشد. عمر بسیار کوتاهی دارد و معمولا به صورت سایه بر روی مو ها واقع می شود. معمولا برای استفاده از این مدل باید در هفته چند بار استفاده شود. ولی رنگ های فوق العاده زیبایی را ایجاد می کند.

 رنگ مو های شبه دائمی که از آن ها با عنوان شبه پایدار نیز یاد می شود بیشتر شبیه به رنگ مو های تدریجی هستند، و به دو صورت طبیعی و مصنوعی وجود دارند

 نمونه های مصنوعی با مواد شیمایی از پیش ساخته تولید می شوند. و نمونه های طبیعی از رنگ های طبیعی چون حنا و.... بهره می برد.

نکته قابل توجه، رنگ مو های شبه دائمی و تدریجی فاقد ppd بوده و مناسب برای کسانی هستند که از حساسیت ها رنج می برند.

 رنگ مو های نیمه دائمی نیز دیگر نوع رنگ مو می باشد. این نوع رنگ ها فاقد آمونیاک می باشند. رنگ های نیمه دایمی درصد کمتری از مواد شیمیایی چون پراکسید هیدروژن را با خود حمل می کنند. رنگ دانه های رنگ های نیمه دائمی خیلی کم به فولیکول مو نفوذ می کنند و معمولا بیشتر از ۱۵ بار که شسته می شوند از روی مو کم کم حذف می‌ گردند. همچنین ظاهر مو ها هنگام استفاده از این رنگ جلوه ای طبیعی تر دارد.

 رنگ مو های دائمی اخرین نوع رنگ مو می باشد. این نوع رنگ مو امروزه کابری زیادی دارد و برای استفاده کردن معمولا باید مو ها را دکلره کرد و سپس رنگ بر روی آن استعمال شود. اصل استفاده از این رنگ ها اکسیداسیون می باشد. همچنین وجود آمونیاک در این رنگ ها باعث نفوذ پذیری سریع تر رنگ به رنگ دانه و فولیکول های مو شده و بعد از ورود هیدروژن پراکسید به ساقه که باعث سفیدی رنگدانه های مو می شود، رنگ جدید جایگزین رنگ قبلی می گردد. بدلیل وجود ppd و آمونیاک در این نوع رنگ ها اگر دچار حساسیت می باشید و یا همچنین در دوران بارداری به سر می برید بهتر است که استفاده نشود.

خرید از برند های معتبر

 امروزه تنوع برند های عرضه کننده محصولات زیبایی مخصوصا. در حوزه‌ مو بسیار زیاد شده است. ولی شناسایی برند های با کیفیت بسیار سخت می باشد.

 مجموعه ژی بیوتی برند های پر طرفدار و محبوبی را برای شما گرد هم آورده است و شما می توانید ویژگی همه محصولات را بر روی خود آن ها در داخل سایت مطالعه کنید.

 از جمله برند های می توان به، وال وار، دنی وان، دیفرنت، لیزانو، آلبورا و شین اشاره کرده. این برند ها هم از لحاظ قیمتی به صرفه بوده و هم‌ کیفیت محصولات مشابه خارجی و گران قیمت را دارند.

خرید از فروشگاه معتبر

 آخرین نکته در خصوص خرید رنگ، خرید از مراکز معتبر می باشد. همه ما به خوبی می دانیم فروش اجناس تقلبی و فیک‌ در بازار بسیار گسترش یافته است. و همین عامل باعث شده است تا سلامت و اصالت کالا برای مشتریان مهم باشد.

 مجموعه ژی بیوتی دارای سابقه چند ساله در حوزه فروش لوازم آرایشی در ایران می باشد. تمامی محصولات عرضه شده در این مجموعه دارای ضمانت نامه سلامت و اصالت کالا می باشند.

در نهایت

 مجموعه ژی بیوتی تمام تلاش خود را کرده است تا نکته به‌ نکته مواردی که باید هنگام خرید رنگ مو به آن توجه داشته باشید را برایتان شرح دهد. با توجه به این‌ موضوع شما می‌ توانید به سایت مجموعه مراجعه کرده و با بررسی ویژگی های انواع رنگ ها و‌ برند ها با یکدیگر خرید خود را نهایی کنید. در صورت وجود مسئله یا مشکل می‌توانید با پشتیبانان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

 
 • راجع به تاریخ مصرف لوازم آرایشی چه می دانید؟

  راجع به تاریخ مصرف لوازم آرایشی چه می دانید؟

  در این مقاله قصد داریم شما را در رابطه با تاریخ مصرف بعضی از لوازم آرایش کاربردی آشنا کنیم
 • چگونه کرم پودر بزنیم؟انواع روش زدن کرم پودر

  چگونه کرم پودر بزنیم؟انواع روش زدن کرم پودر

  نکته مهمی که در رابطه با استفاده از کرم پودر یا فاندیشن وجود داره اینه که از این محصول آرایشی به گونه ای استفاده کنیم که هم ایرادها و لکه های پوستی رو به خوبی پوشش بده و هم این که بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی روی پوست ماسیده نشه و حالت کیکی پیدا نکنه. اگر دوست دارید خیلی خوب و حرفه ای کرم پودر بزنید به شما پیشنهاد میکنیم حتما از نکاتی که در این قسمت در ژی بیوتی به اون ها اشاره کردیم استفاده کنید و مثل میکاپ آرتیست های حرفه ای کرم پودر بزنید!
 • رنگ موی مناسب رنگ پوست و چهره شما چیست؟

  رنگ موی مناسب رنگ پوست و چهره شما چیست؟

  رنگ موی مناسب رنگ پوست شما رنگی خواهد بود که سن شما را بالا نبرد و زیبایی و جوانی شما را حفظ کند. انتخاب رنگ موی مناسب با چهره جزو فوت و فن های آرایشگری است که شما هم می توانید آنها را بدانید.
 • شما هم می‌توانید نظر خود را بیان کنید

  برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

  دو هفته پیش
  شبنم

  در پاسخ به : کاربر 101

  این یک نوشته آزمایشی است که به طراحان و برنامه نویسان کمک میکند تا این عزیزان با بهره گیری از این نوشته تستی و آزمایشی بتوانند نمونه تکمیل شده از پروژه و طرح خودشان را به کارفرما نمایش دهند

  1 ماه قبل
  کاربر101

  استفاده از این متن تستی می تواند سرعت پیشرفت پروژه را افزایش دهد، و طراحان به جای تایپ و نگارش متن می توانند تنها با یک کپی و پست این متن را در کادرهای مختلف جایگزین نمائید. این نوشته توسط سایت لورم ایپسوم فارسی نگاشته شده است.